Кошик
686 відгуків
+380505662937
+380505662937
+380505662937
Viber и Мобильный
+380639870858
Мобильный
+380689434094
Мобильный

Як вибрати гідний футбольний м'яч

Як вибрати гідний футбольний м'яч
Як вибрати футбольний м'яч? Футбольний м'яч треба вибирати виходячи з покриття, на якому його будуть використовувати - на траві, жорсткому або м'якому штучному газоні, асфальтованої майданчику,

26.10.14

Як вибрати м'яч

Як вибрати футбольний м'яч?

Футбольний м'яч треба вибирати виходячи з покриття, на якому його будуть використовувати ― на траві, жорсткому або м'якому штучному газоні, асфальтованої майданчику, на гравії, в бруді, на снігу, піску або в залі. Для кожного з покриттів є спеціально розроблені типи футбольного м'яча, а також універсальні м'ячі, підходящі для гри на декількох типах поверхні.

Тільки, використовуючи футбольний м'яч на відповідному йому покритті, ви отримаєте найкращі ігрові характеристики, і продовжите термін служби футбольного м'яча.

Зовнішній шар покришки

На сьогоднішній день покришка м'яча виробляється з синтетичних матеріалів, а не натуральної шкіри, як це було раніше, оскільки шкіра вбирає в себе вологу і м'яч стає важким. До того ж натуральна шкіра дорога і програє синтетичної в міцності і ряді інших ігрових характеристик.

Найбільш популярні два види синтетичної шкіри, що використовуються для виготовлення зовнішнього шару покришки футбольних м'ячів: поліуретан, полівінілхлорид.

Поліуретани (ПУ) ― це синтетичская шкіра, яка особливо міцна і довговічна, на дотик схожа на натуральну. Чим вище ціна м'яча, тим як правило, більш високу якість і товщина поліуретану, з якого зроблений зовнішній шар покришки м'яча. Більшість компаній використовують ПУ на їх топових (кращих) футбольних м'ячах.

Полівінілхлорид (ПВХ) ― це менш дорога і практична синтетична шкіра, тим не менше вона досить міцна, на дотик ПВХ більше схожий на пластик, особливо в холодну погоду, у зв'язку з цим футбольний м'яч менш хороший в керованості. ПВХ використовують для покришок більш дешевих м'ячів.

Порівнюючи м'ячі з ПП та ПВХ видно, що м'ячі з ПУ м'якше, також ПУ робить поверхню м'яча більш натуральною. Саме це спонукає багатьох гравців вибирати футбольні м'ячі зроблені з поліуретану.

Підкладкові шари покришки

В якості підкладки між зовнішньою покришкою і камерою для збільшення пружності, сферичності, ваги та інших характеристик надавалося футбольному м'ячу, найбільш часто виробники використовують у кілька шарів: піну, тканина, нетканий матеріал. Багато виробники економлять на товщині і якості зовнішньої покришки, збільшуючи при цьому кількість підкладкових шарів для відповідності футбольного м'яча за вагою критеріям ФІФА.

Піна і тканина надають м'ячу м'якість, проте добре вбирають і утримують вологу, що негативно впливає на баланс і вага м'яча. З цієї причини SELECT відмовився від використання цих дешевих матеріалів на підкладці на користь нетканного матеріалу.

Волокна бавовни спіральної форми, оброблені поліуретановою смолою для посилення водовідштовхувальних властивостей, що накладаються в різних напрямках один на одного і утворюють пружну, гнучку і пористу систему. Така структура дозволяє футбольним м'ячам SELECT не вбирати вологу і запахи і швидко відновлювати свою форму після удару.

Камера

Так само не варто забувати про конструкції камери при виборі футбольного м'яча. Вона тримає повітря, надає м'ячу форму і робить його більш керованим. Існує 2 основних матріала для камер: латекс і бутил.

Професійні гравці воліють футбольні м'ячі з латексної камерою, у них більш стабільна траєкторія польоту, вони м'якше, мають велику чутливість. Латексні камери пропускають повітря з часом, т. к. вони пористі. Тому вимагають більш частого підкачки.

Бутилові камери чудово утримують повітря, але вони жорсткіше і менш чутливі, ніж камери з латексу. Більшість м'ячів з бутилової камерою мають ламіновану поверхню.

Багато м'ячі, на основі латексної або бутиловою камери використовують бутилові клапани для кращого утримання повітря.

Якщо говорити про більш економічному варіанті, то можна вибрати футбольний м'яч з латексної камерою і ПВХ покришкою. Він не буде так само добре в грі з ПУ покриттям, однак латексна камера додасть такого м'ячу цілком прийнятні характеристики. М'ячі з ПУ гарні в поєднанні, як з бутилової, так і з латексної камерою, що дозволяє виробнику широко варіювати ігрові характеристики м'ячів, пропонуючи нам більший вибір моделей футбольних м'ячів під різні потреби. Але і відповідно ПУ м'ячі будуть дорожче.

Види футбольних м'ячів:

Професійні футбольні м'ячі (Professional Soccer Match Balls):

 • використовуються професійними клубами для офіційних матчів і тренувань;
 • схвалено для використання для місцевих і міжнародних змагань на найвищому рівні;
 • найвища якість виготовлення, балансу, чітке відповідність певним характеристикам;
 • підходить для природних і штучних трав'яних покриттів;
 • всепогодний.

Футбольний м'яч для змагань (Soccer Match Balls):

 • має безліч різних специфікацій;
 • підходить для всіх віків і рівнів володіння гри;
 • відповідає розміру, вазі і формі професійних м'ячів;
 • складається із спеціальних матеріалів для підвищення надійності.

Тренувальний футбольний м'яч (Recreational /Practice/Training /Camp Soccer Balls):

 • жорсткі м'ячі з високою зносостійкістю;
 • для виготовлення використані матеріали, які дозволяють грати на всіх типах поверхонь;
 • використовують насамперед для тренувань людей всіх вікових груп і рівнів підготовки.

М'ячі для міні-футболу або м'ячі для футзалу (Futsal Soccer Balls):

 • Основна відмінність між м'ячем для футзалу і звичайним м'ячем для футболу полягає в тому, що у футзальних м'ячів камера заповнена піною, в результаті м'яч виходить більш важким.

Рекламні або сувенірні футбольні м'ячі (Promotional Balls):

 • на таких м'ячах нанесена емблема якої-небудь фірми;
 • м'ячі не відповідають стандартам по вазі, діаметру, надійності та не призначені для гри.

Розміри футбольного м'яча:

 • Розмір 5 – від 12 років і старше;
 • Розмір 4 – 8-14 років; Футзальні м'ячі, також 4 розміру.
 • Розмір 3 – до 8 років;
 • Розмір 1 і 2 – рекламні футбольні м'ячі.

ФІФА рекомендує:

Так само при виборі футбольного м'яча варто звернути увагу на присвоєний м'ячу сертифікат за підсумками випробувань під наглядом ФІФА (міжнародна федерація футболу):

Це означає, що м'яч пройшов тести на: вага; окружність; сферичність; поглинання вологи; баланс; відскік; збереження форми і розміру (після двох тисяч ударів об сталеву плиту).

Це означає, що м'яч пройшов тести на: вага; окружність; сферичність; поглинання вологи; баланс; відскік; збереження форми і розміру.

 

Це означає, що м'яч пройшов тести на: вага; окружність; сферичність; втрату тиску; поглинання вологи; відскік. Сертифікат IMS аналогічний FIFA Inspected.

 

Тестування футбольних м'ячів проводиться за такими параметрами:

PS:

Важливо й ставлення продавця до продукції, яку він продає. Всі м'ячі приходять з виробництва в здутому стані, після чого просто так зберігаються та продаються кінцевому покупцеві.

Ми вважаємо це поганим тоном, тому всі м'ячі, які продаються в нашому магазині, обов'язково накачуються з використанням силіконового мастила для ніпеля і перевіряються на відсутність дефектів. За нашою статистикою кожен десятий м'яч, незалежно від виробника, має один з наступних дефектів: з'їхав ніпель або слабкий ніпель (пропускає повітря), що стирчать назовні кінці нитки і навіть підкладки, нерівномірно затягнуті шви, асферичность, дефект шкіри, механічні пошкодження на поверхні.

Будьте впевнені, купивши футбольний м'яч у нас, ви отримаєте надутий до потрібного тиску, перевірений, що має гарантію, офіційний м'яч, готовий до застосування.

 

Як вибрати баскетбольний м'яч?

Найперше, з чого варто почати вибір баскетбольного м'яча – вирішити, де він буде використовуватися. Всі баскетбольні м'ячі діляться на два типи: для використання в приміщенні (indoor use only) і для використання як в приміщенні, так і на вулиці (indoor/outdoor). Якщо ви купуєте м'яч виключно для тренувань у залі, то варто віддати перевагу перший варіант, для того, щоб не переплачувати зайвих грошей. Так і в руці такий м'яч буде триматися по-іншому. М'яч для вулиці виготовляється з більш жорстких видів шкіри з гумовим покриттям для повішеною зношуваності.

Друге, на що варто звернути увагу – розмір м'яча. Так, м'яч для чоловічих команд важить 567-650 грам, при окружності 750-780 див. М'ячі для жіночих команд трохи менше.

І останнє, що важливо не тільки для того, як вибрати м'яч, але і для комфортної гри – його якість. Для цього попросіть продавця надути м'яч належним чином, зробіть кілька ударів об підлогу. М'яч, відпущений від рівня плечей, повинен відскакувати приблизно до пояса. Крім того, перевірте ніпель. Для цього можна злегка змочити його водою, при шлюбі з'являються характерні бульбашки. Уважно огляньте шви. Вони повинні бути прошиті якісно, без яскравих ниток.

 

Як вибрати волейбольний м'яч?

Волейбольні м'ячі діляться на дві великі групи ― професійні та аматорські. Професійні призначені для спортивних змагань і ціни на м'ячі такого класу бувають досить високі. Аматорські ж м'ячі можуть бути значно дешевше.

За технологією виробництва м'ячі поділяються на шиті і клеєні. Як правило, шиті зазвичай виготовляють з натуральної шкіри, але зустрічаються і синтетичні. А виробництво клеєних м'ячів передбачає більш складну технологію. Спочатку на камеру намотують армований каркас з ниток, потім на нього наносять шар натуральної або синтетичної шкіри. Тому ці м'ячі більш зносостійкі. Але в той же час вони бояться вологості та високої температури. Вибір м'яча залежить від віку гравців, а також місця гри. Так, для дітей підійде невеликий, легкий м'яч з натуральної шкіри. Поначалу такой мяч может быть излишне твёрдым, но со временем он станет мягким и приятным на ощупь. Для игры в зале лучше выбрать твердый мяч с плотным покрытием, например, из синтетической кожи с полиуретаном. А для улицы выберите мяч с водоотталкивающим слоем. Обычно мячи для классического волейбола используют в спортивных залах с паркетным покрытием, а также с покрытием из синтетических материалов. Такими мячами лучше не играть на уличных площадках, на асфальте или гравийном покрытии, так как срок их эксплуатации сократится в два-три раза.   Для пляжного волейболу існує окремий клас м'ячів. Їх виготовляють з синтетичної шкіри, оскільки натуральне покриття буде вбирати вологу. Вибирайте водонепроникний, щільний, але м'який м'яч з мікрофібри, яка буде покривати синтетичну шкіру. Для пляжного волейболу більше всього підійдуть зшиті м'ячі, так як вони менш схильні до деформації при намоканні. Зазвичай при виборі кольору м'яча вибирають яскраві відтінки. Вважається, що найбільш прийнятний варіант ― триколірний м'яч.
Інші статті